Před startem: TR 2016 – Revo Rally

Po téměř sedmileté pauze se do šampionátu Team Rally vrátila Revo Rally, jejíž 3. ročník je na programu v termínu 23.-29.11. Pojďme se nejprve podívat do historie na to, jak probíhaly předchozí dva ročníky.
Při premiéře na jaře 2009 zvítězil Pavel Chrastina na Citroenu C4 WRC. Z letos startujících jezdců stojí za zmíňku dramatické odstoupení Martina Ptáčka z 6. pozice, když mu po nárazu do stromu začala jeho jinak nezničitelná 307 WRC hořet. Úspěchu naopak dosáhl domácí Martin Kožíšek, jenž vybojoval s Peugeotem 207 S2000 2. místo v kategorii S2000. V kategorii A8 si pak pro vítězství dojel František Valenta s Lancií Delta.
Druhý a na delší dobu poslední ročník se konal o rok později opět na jaře. Do historie se zapsal neuvěřitelně vyrovnanou bitvou prvních tří jezdců, neboť vítězného Jakuba Vaňka (Citroen C4 WRC) a třetího Štefana Špišáka dělily necelé 3s. Mezi ně se ještě vklínil Štefanův bratr Pavol. Na 4. místě dokončil Honza Resl s Fordem Focus WRC 06. Z dalších letos startujících jezdců zmiňme 3. místo Radka Garažiji v kategorii S2000.

rbr_535

Trať letošního ročníku zavede posádky na stejné rychlostní zkoušky jako v roce 2010. Pořadatelé sice měli vyhlédnuto i několik nových a zajímavých úseků, ale vzhledem k zařazení soutěže na začátek kalendáře, a tím pádem velmi krátkému času na přípravy, by nebylo možno nové úseky připravit v odpovídající kvalitě a bylo proto nutné znovupoužít materiály z roku 2010.
První etapa se tak skládá ze 4 sekcí vždy po třech RZ s tím, že druhá polovina etapy představuje druhé průjezdy těmi samými rychlostními zkouškami. Charakter a povrch trati se pro jednotlivé RZ dost liší, bude proto zajímavé sledovat, kdo zvolí jakou taktiku. Jezdecky i divácky atraktivní budou velmi rychlé RZ Diamond Creek a Hualapai Nation, za zmíňku určitě stojí i nejdelší RZ celé soutěže – téměř 14km dlouhý Noiker. Druhá etapa bude mít stejný formát jako ta první – opět 4 sekce po třech RZ. Až na dvě výjimky se pojedou obrácené průjezdy rychlostních zkoušek z první etapy, včetně zmíněného Noikeru. Co se předpovědi počasí týče, po mírných nočních deštích by mělo vysvitnout slunce a na otevřených úsecích by měla trať poměrně rychle vyschnout.
Na závěr tedy nezbývá než popřát všem startujícím hodně štěstí a aby si i narychlo postavenou trať užili.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>