TR 2015 – Blue Devil rally

povrch
charakter tratě
počasí
délka
počet RZ
startujících
sníhrychlé i technické RZproměnlivé140km20101

Sedmou soutěží Team rally byla čistě sněhová Blue Devil rally, jejíž lokace na polárním kruhu znamenala, že se značná část soutěže odjela za snížené viditelnosti.
Začínalo se ještě za šera a po první zahřívací sekci tří rychlostních zkoušek se Martin Kožíšek držel na 4. místě. Následovala nejdelší sekce první etapy o 4 RZ. Honza Vaník se bohužel nevyvaroval dvou chyb a nacházel se na nebodovaných pozicích. Chyby se nevyvaroval ani Martin a při zavadění o sněhovou barieru poškodil zavěšení zadního kola a poslední RZ v sekci musel odjet s obtížně řiditelným autem. Poslední sekce se už opět jela za tmy, přičemž Martin po několika slušných časech zakončil etapu na 4. místě se ztrátou 46s. Klidnější RZ zažil i Honza, po ztrátě z poloviny dne se však nacházel stále na nebodované 21. pozici ve třídě.
I druhá etapa byla rámovaná “nočními” RZtami, hned v té první si život zkomplikoval Honza Vaník, když vjel do závěje a kromě časové ztráty lehce poškodil svůj vůz. Definitivní konec nevydařené soutěže pak znamenal náraz do stromu v 16.RZ. Martin si vyrovnanými časy hlídal 4 místo a do 18.RZ zažíval bezproblémovou etapu. Pak se ale setmělo, začalo silně chumelit a za velmi špatné viditelnosti, bez použití světelné rampy, se ocitl 2 krát mimo trať, lehce poškodil zavěšení zadních kol a zkomplikoval si tím konec soutěže. Přes časovou ztrátu si však nakonec uhájil 4. místo celkově.


Výsledky (kompletní výsledky)
poř. jméno auto čas
1. Hoffman Jakub Citroen DS3 WRC 84:59.05
2. Peter Marek Citroen DS3 WRC +30.22
3. Hrbáček David Citroen DS3 WRC +1:25.70
4. Kožíšek Martin Ford Fiesta WRC +2:00.60

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>