TR 2015 – IF rally

povrch
charakter tratě
počasí
délka
počet RZ
startujících
šotolina, sníhširoké i technické RZproměnlivé173km24111

Druhou polovinu TR šampionátu načala IF rally, jejíž první polovina se odehrávala na sněhových RZtách, v druhé etapě byl sníh již jen okolo cesty a na 111 posádek tak čekaly čistě šotolinové RZty.
Martin Kožíšek nezačal soutěž nejšťastněji, když na první RZ zavadil předkem auta o sněhovou barieru a při hodinách a následném otáčení ztratil necelých 10 sekund. Po 4RZ tak přijížděl do prvního servisu, při velké vyrovnanosti, kdy mezi 4. a 9. místem byl rozestup pouze necelé 3 sekundy, na 8. místě. Druhá sekce o dalších 4RZ se Martinovi příliš nevydařila a stále se proto nacházel na 8. místě. Poslední část první etapy se přesunula do nižších nadmořských výšek a sníh na cestách vystřídaly rozmočené šotolinové tratě. Martin Kožíšek zaznamenal posun na 5. místo, Honza Vaník se po první etapě nacházel na 47. pozici.
Ve druhé etapě Martin využil chyb soupeřů a po 16RZ se dostal na 3.místo. V průběhu celé etapy se ale nedostal to ideálního tempa a vzhledem k tomu, že mu příliš nesedl ani charakter RZ, zakončil celou soutěž na 5. místě celkově. To mělo za následek i propad na průběžné 2. místo v hodnocení jezdců šampionátu TR. Honza Vaník si charakter tratí na IF rally taktéž příliš neužíval a auto nakonec dovezl do cíle na 35. místě celkově a 11. ve třídě. Pozitivním tak byla skutečnost, že oba jezdci bodovali a v tabulce týmů ve skupině “WRCéček” se REVO posunulo na 3. místo.


Výsledky (kompletní výsledky)
poř. jméno auto čas
1. Hoffman Jakub Citroen DS3 WRC 97:30.73
2. Peter Marek Citroen DS3 WRC +1:44.54
3. Garažija Radek VW Polo R WRC +1:52.79
5. Kožíšek Martin Ford Fiesta WRC +2:09.61
35. Vaník Jan Citroen DS3 WRC +11:38.84

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>