TR 2015 – Nexus Rally

povrch
charakter tratě
počasí
délka
počet RZ
startujících
šotolinarychlé i technické RZsucho, slunečno188km2571

Šampionát Team Rally 2015 uzavírala Nexus Rally o 25Rz převážně rychlého charakteru.
Martinu Kožíškovi charakter tratí příliš nesedl, navíc startoval na Nexus Rally poprvé a do servisu po první sekci tak přijížděl na 8. místě. Ještě méně se vedlo Honzovi Vaníkovi, který odstoupil po havárii na 4RZ. Stabilní jízdou se ve zbytku etapy podařilo Martinovi posunout na 5. místo, nicméně pocity z jízdy převládaly spíše špatné.
Ve druhé etapě přišel přece jen lehce zlepšený výkon a postupný posun až na 3. místo celkově, zejména ke konci soutěže to už ale byl na čím dál rozbitějších a uklouzanějších tratích spíše boj o přežití.
Tento výsledek znamenal zisk celkového 2. místa v šampionátu TR 2015, zároveň 2. místa v kategorii WRC. V týmovém hodnocení pak Revo dosáhlo na 4. místo v kategorii WRC.

Poslední soutěž okomentoval Martin Kožíšek:

Bylo nám jasné, že na Kubu Hoffmana tady mít nebudeme, takže bylo cílem hlavně dojet a udržet v šampionátu náskok před Matym a v případě odstoupení Kuby být připraveni na to posbírat dostatečné množství bodů na jeho přeskočení. První etapa mi vůbec nesedla, ve druhé už to bylo lepší, Kuba si i přes pár výletů mimo trať první místo udržel, takže to bylo jen o tom udržet za sebou v šampionátu MAtyho a to se povedlo, takže celkově spokojenost.


Výsledky (kompletní výsledky)
poř. jméno auto čas
1. Hoffman Jakub Citroen DS3 WRC 111:59.54
2. Honzek Maty Citroen DS3 WRC +14.10
3. Kožíšek Martin Ford Fiesta WRC +1:51.32

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>