TR 2016 – Kizz-me Rally

povrch
charakter tratě
počasí
délka
počet RZ
startujících
asfaltširoké i technické RZsucho, slunečno161km2479

Šampionát Team Rally 2016 odstartoval stejně jako loni asfaltovou Kizz-me rally. A stejně jako loni se jelo na asfaltu různých typů za slunného podzimného počasí.
Rozehřátí obstarala krátká speciálka na sosnovském autodromu. Pak už následovala klasická sekce 4RZ, po nichž se na 2. místě, za vedoucím Zeťákem, usadil Martin Kožíšek. Podařený vstup do soutěže měl za sebou i Honza Vaník, který se s jistotou držel na 11. místě. Druhá sekce čítala 3RZ a přinesla komplikace pro Martina Kožíška – hodiny v náročném a rychlém pravém odbočení na Hrádecké RZtě znamenaly ztrátu okolo 10s, následovaly ještě drobné technické problémy na následujícím Gestelu. Martin si 2. místo přesto udržel, náskok na třetího Honzu Kryglera se však ztenčil pod 3s. Honza Vaník si nadále držel 11. místo a kontakt s jezci před sebou. Poslední sekce první etapy přinesla v TOP10 výrazné změny pořadí. Nejprve opustil trať Honza Krygler a zpět mu museli pomáhat až diváci. Následující RZ potkalo to samé Martina Ptáčka, havárie pak znamenala definitivní konec pro Matyho Honzeka. Martin Kožíšek zakončil etapu na 1. místě s 20 sekundovým náskokem na třetího Vojtu Uhlíře, Honza Vaník se posunul na 8. místo s minimální 7 sekundovou ztrátou na 5. příčku.
Ve druhé etapě na závodníky čekaly již spíše široké silnice na kvalitním asfaltovém povrchu. Velmi dobře vstoupil do etapy Honza Vaník a po dvou časech v TOP5 se posunul na 6. místo celkově. Nepovedená RZ17 však znamenal propad zpět na 8. místo. Martin Kožíšek navýšil svůj náskok na druhém místě na víc jak půl minuty. Prostřední sekci začal Honza Vaník přetočením a menší ztrátou, po odstoupení Jakuba Šimka se však po RZ20 posunul na sedmou pozici. Na řadu přišla poslední zastávka v servisu a po ní závěrečné 4RZ. Ty byly nakonec mnohem dramatičtější než se dalo čekat. Tři RZ před cílem totiž po havárii odsotupil dosud vedoucí Zeťák a to pro Martina Kožíška znamenalo posun na 1. místo. Honza Vaník zajel velmi dobrý čas na RZ21 a pro problémech Lukyna Kubíčka na následující RZ šel dokonce již na 4. místo. Ve snaze udržet ho před dotírajícími soupeři přišla ještě chyba a drobný výlet mimo trať na závěrečné RZ a propad na konečné 5. místo. I tak to ale byl pro HOnzu nejlepší odjetý závod v Team Rally. Martin Kožíšek si v posledních RZtách již pohlídal první místo a navíc získal díky vyhrané Powerstage i bonusové body. Závod tak skončil pro REVO historicky největším úspěchem v kategorii WRC.

Martin Kožíšek:

Jako na skoro každou asfaltovou soutěž jsem se i na tuto velmi těšil. Od začátku se mi podařilo získat to ideální tempo, které bylo dostatečně rychlé, ale zároveň bez nějakého riskování. Jedinou chybu jsem udělal na RZ7, kde jsem vykroužil zbytečné hodiny. Do druhé etapy jsem lehce upravil setup, abych zlepšil ovládání auta ve vracečkách, což se do jisté míry povedlo, ale určitě by se na tom dalo ještě zapracovat. Celou etapu jsem si ale užíval a kontroloval si soupeře za námi. Celkově to z mého pohledu byla bezproblémová soutěž v odjetá v dobrém tempu a z výsledku mám velkou radost.


Výsledky (kompletní výsledky)
poř. jméno auto čas
1. Kožíšek Martin Ford Fiesta WRC 101:29.28
2. Uhlíř Vojtěch VW Polo WRC +38.86
3. Krygler Jan Hyundai i20 WRC +1:47.86
4. Peter Marek Citroen DS3 R5 +2:04.58
5. Vaník Jan Ford Fiesta WRC +2:15.78

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>